FK Suchov - Banik Lužice

21.04.2009 14:18

V neděli 19. dubna jsme sehráli svůj čtvrtý mistrovský zápas jarní části. Na domácí půdě jsme přivítali fotbalisty z Lužic. V jarní části jsme odehráli již tři zápasy, v nichž jsme nezískali ani bod. Zatímco Lužice v obou zápasech jednoznačně vyhrály. Lužice do zápasu vstoupili obrovským tlakem. Už v prvních minutách kopaly hned pět rohových kopů. O chvíli později si dali hráči Baníku málem vlastní gól, když přihrávka spoluhráči skočila na nerovném terénu  a brankář Lužic s ním měl velké problémy, ale před brankovou čarou míč vykopl.Ve 20 minutě se ujali vedení hostující hráči, když vyhráli sprinterský souboj s dvěma našimi hráči a poté našli krásným centrem spoluhráče, který bez problému skóroval, 0:1.

Ve 37 minutě přišla  skvělá střela z voleje v podání Milana Pomkli, která krásně zapadla do šibenice. Diváci se začali radovat a hráči Lužic přestali hrát, protože věděli, že padl gól, ale rozhodčí ho bezdůvodně neuznal. Údajně se střela  odrazila od tyčky. Domácí fotbalisté spekulovali o  regulérnosti branky, u rozhodčího Řičici ovšem neuspěli, a tak se pokračovalo za stavu 0:1. Snažili jsme si vytvářet šance. V 69 minutě unikl po lajně Tomáš Horňák až do pokutového území, ale celou šanci moc uspěchal. Před brankou stáli 2 jeho spoluhráči lépe postaveni než on. Mohli dávat do prázdné branky, ale Tomáš jim nepochopitelně nenahrál a sobecky si chtěl dat gól. Jenže míč těsně minul branku. V 74 minutě útočníci Lužic po centru vybojovali míč,  do kterého se z voleje trefil přesně k tyči Lužický hráč. Utkání skončilo 0:2. Pro lužický Baník to bylo již třetí vítězství v řadě, naopak náš tým po čtvrté v řadě nedokázal vybojovat ani bod.