FK Suchov - Strážnice

26.05.2009 17:03

V neděli 17.5.2009 jsme odehráli další mistrovský zápas proti Strážnici. Prahnuli jsme po výhře a taky jsme podle toho hráli v prvním poločase. Jasně jsme přehrávali soupeře, ale bohužel ze třech jasných šancí, ve kterých se ocitl Jakub Horňák, Filip Štefaník a Pavel Matušinec, nepadl zase žádny gól. Smůla opět nebyla prolomena. Takže první poločas skončil opět bez vstřelené branky. Druhý poločas začal o něco vyrovnanější hrou a Strážnice se štěstím přece jen skórovala a nám zase začalo téct do bot. Sice jsme se snažili o vyrovnání ale ne a ne vstřelit branku. Jenomže po dalším brejku Strážnice dala další gól a výsledek byl více méně jistý. Ale pak v 70 minutě byl nařízený pokutový kop v náš prospěch, za držení Filipa Štefaníka hostujícím gólmanem. Míč si postavil Pavel Matušinec, který pouze ostrou ránou trefil spojnici břevna a levé tyče. Prostě jak říkám „střelecká smůla“.

Opět jsme vyvinuli tlak, bohužel nám opět chyběla koncovka. A to taky rozhodlo. V poslední nastavené minutě byl opět nařízen pokutový kop ve prospěch našeho mužstva, za hru rukou hostujícího hráče v pokutovém území. Tentokrát si míč postavil suchovský gólman Miroslav Jančařík, ale hostující brankář směr jeho mizerné střely vystihl a tak i druhá penalta zůstala neproměněna. Neproměněné pokutové kopy jenom potvrdily suchovský zmar při proměňování střeleckých příležitostí. Konečný výsledek je tedy 0:2.